100- LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Kto ty jesteś? – Polak mały.
Jaki znak twój? – Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz? – Między swemi.
W jakim kraju? – W polskiej ziemi.”

 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 09 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, tańczyły. Po uroczystości dzieci wzięły udział w audycji muzycznej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz uroczyście odśpiewały hymn. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.  Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.