Ozoboty

Ozoboty – małe roboty, to nie tylko nowinka technologiczna i modny gadżet – to doskonały motywator do poznawania, działania i współdziałania… 

O robotach i ich przeznaczeniu, wedle dziecięcej wiedzy i nieskrepowanej wyobraźni rozmawiamy ostatnio dosyć często. Ozoboty – małe robociki do nauki kodowania i programowania. Właśnie są testowane przez najstarsze dzieci. Nasze przedszkolaki odważnie przystąpiły do nowej zabawy, bo przecież  „kodowanie na dywanie” mają na co dzień. Teraz przyszła kolej na następny, trudniejszy etap. To świetna zabawa! Żeby uruchomić ozobota, trzeba narysować mu trasę i spełnić wszystkie warunki z instrukcji. Dzieci pracowały na gotowych wydrukach, lub kodowały już same. W mig pojęły znaczenie kodów i… zaczęły rysować. Nakazywały robocikom jazdę prosto, obroty, skręty, a nawet zmianę szybkości! Miło patrzeć, jak dzieci współpracują ze sobą, jak obmyślają trasę pamiętając o warunkach, jak precyzyjnie wypełniają kody…