ZABAWY DLA RODZICÓW I DZIECI

„Pacynki ze skarpet”

Potrzebne będą: żółta i zielona skarpety (do zrobienia konika – w rozmiarze dziecięcym, do smoka – w dowolnym), kolorowy filc, dwa duże, białe oraz dwa małe, czarne guziki, igła, nić, klej uniwersalny, duża i mała styropianowe kule, drewniany patyk do szaszłyków, odrobina waty.

Wykonanie: „Smok”

Wbij patyk do szaszłyków w środek styropianowej kuli. Odłóż – na razie nie będzie ci potrzebna. Ze skarpety zrób głowę smoka. Nosek skarpety zawiń do środka. Z czerwonego filcu wytnij język – pasek z czerwonego filcu o długości ok. 7- 10 cm. Posmaruj go klejem na końcu (po obu stronach), włóż pomiędzy warstwy noska skarpety i przyklej. Z zielnego filcu wytnij „grzebień” smoka tak, jak widać na zdjęciu. Przyszyj go do zewnętrznego grzbietu skarpety. Z zielonego filcu wytnij również dwa kółka o średnicy ok. 2 cm – nozdrza smoka. Przyklej je klejem lub przyszyj do noska skarpety. Przyszyj oczy – dwa białe guziki. Jeśli chcesz, do środka możesz przyszyć dodatkowo małe guziczki tak, aby powstały źrenice smoka. Na koniec włóż styropianową kulę do skarpety i zabawna  pacynka jest gotowa!

„Wykonanie: „Konik”

Wbij patyk do szaszłyków w środek styropianowej kuli. Odłóż – na razie nie będzie ci potrzebna. Z pomarańczowego filcu wytnij dwa kółka tak, żeby ich środeczki pozostawały puste. Przyklej je po obu stronach noska skarpety (część podeszwowa). Z żółtego filcu wytnij dwa trójkąty. Złóż je na pół i każdy z nich zszyj u nasady. W ten sposób powstałe uszka przyszyj po obu stronach piętki skarpety. Przyszyj również oczka – czarne guziki. Wytnij takiej samej wielkości paski pomarańczowego (2 szt) oraz brązowego (1 szt)  filcu. Zszyj je z jednej strony razem tak, żeby brązowy pasek znajdował się pomiędzy pomarańczowymi. Nacinaj paski tak, żeby powstała grywa konika. Przyszyj gotową grzywę do grzbietu konia. Na koniec wypchaj watą nos skarpety i włóż styropianową kulę na patyku.

pacynki_ze_skarpet_konik_smok

„Sowa na Walentynki”

Potrzebne będą: rolka papieru, papier kolorowy, nożyczki, klej

Wykonanie: rolkę oklejamy białym papierem. Z papieru kolorowego wycinamy skrzydła, dziób, oczy oraz serduszko. Wszystkie te elementy przyklejamy do rolki.

„Bałwanek Olaf”

Oto idealna ozdoba świąteczna dla kreatywnych fanów i fanek „Krainy lodu” (oraz ich rodziców!) – bałwan Olaf. Potrzebna wam będzie biała skarpetka, ryż, białe waciki kosmetyczne, 3 gumki-recepturki (najlepiej przezroczyste lub jasne) i elementy do wykonania twarzy, guzików i rąk Olafa. Miłej zabawy

69cfead88add7edc0045b96b885a7b25